En İyi Çamaşır Makinesi Tavsiyeleri

Evlerimizin olmazsa olmazlarında bir tanesi de Çamaşır makinesidir. İster yeni evlenecek olun isterseniz mevcut çamaşır makinası bozulsun mutlaka evinizde Çamaşır Makinesi olması gerekli. Peki, en iyi çamaşır makinesi hangisi, en iyi çamaşır makinesi önerisi, çamaşır makinesi fiyatları nedir, hangi çamaşır makinesi markası daha iyi? Siemens çamaşır makinesi mi, bosch çamaşır makinesi mi, Vestel çamaşır makinesi mi, Samsung çamaşır makinesi mi, lg çamaşır makinesi mi yoksa Profilo çamaşır makinesi mi almalıyım? Arçelik çamaşır makinası fiyatları kaçtan başlıyor, en iyi çamaşır makinesi tavsiyeleri nelerdir, en dayanıklı çamaşır makinesi markası hangisi, en iyi kurutmalı çamaşır makinesi hangisi ya da Combo çamaşır makinesi nedir, Combo çamaşır makinesi almalı mıyım, çamaşır makinesi alırken nelere dikkat etmeli gibi sorularınız varsa doğru adrestesiniz.

Çok yakında sayfamız güncellenecektir!!!

En İyi Çamaşır Makinesi Önerileri

En iyi çamaşır makinesi önerisi yapmak biraz zordur. Zira o birçok teknik terim ve özellik bulunuyor. Haliyle herkes bunların anlamını bilemiyor. Çamaşır makinesi seçerken dikkat etmeniz gereken kriterler nelerdir? Sizler için araştırdık.

Çamaşır Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En İyi Bulaşık Makinesi Tavsiyeleri İçin Tıklayın!!!

Hangi TV’yi Almalıyım? En İyi TV Tavsiyeleri

Hangi Klimayı Almalıyım? En İyi Klima Tavsiyeleri

1- Bütçe

İlk olarak almayı düşündüğünüz çamaşır makinesinin fiyatı çamaşır makinesi kalitesini ve dolayısıyla seçiminizi etkileyecek en önemli husustur.

Çünkü bugün 500 TL’ye de çamaşır makinesi bulunabilirsiniz 10.000 TL’ye de çamaşır makinesi bulabilirsiniz. Bütçenizi belirlerken almayı düşündüğünüz çamaşır makinesinin hem fiyatı hem de uzun yıllar arıza çıkarmadan kullanabilmeniz oldukça önemlidir. Ancak ortalama olarak 1250-1500 TL arası bir çamaşır makinası birçok kişinin ihtiyacını giderecektir.

Akıllı Çamaşır Makinesi
Akıllı Çamaşır Makinesi

2- Yaygın Servis Ağı

Alacağınız çamaşır makinesinin ülke çapında yaygın ve geniş yetkili servis ağının olması oldukça önemlidir. Hatta mümkünse çamaşır makinesinde oluşabilecek herhangi bir sorunda kısa bir sürede makinanızın onarımı için servisin evinize yakın olması, garanti sonrası olası bir arızada yedek parçalarının uygun fiyatlı olması bile önemlidir. Bu noktada ülke çapında geniş servis ağına sahip son derece güvenli markaları tercih etmelisiniz. Şuan ülkemizde faaliyet gösteren yerli ve yabancı birçok markanın yaygın servis ağı bulunuyor ancak çok iyi hizmet verenler olduğu gibi oldukça kötü hizmet verenler de bulunduğu için bu hususa özellikle dikkat edin.

En İyi Bulaşık Makinesi Tavsiyeleri İçin Tıklayın!!!

Hangi TV’yi Almalıyım? En İyi TV Tavsiyeleri

Hangi Klimayı Almalıyım? En İyi Klima Tavsiyeleri

Şuan Türkiye’de en yaygın servis ağı Arçelik/Beko grubunda diyebiliriz. Bosch, Profilo, AEG, Siemens ve Vestel’de iyi seviyede diyebiliriz. Diğer firmaların servis ağını genişletmekte olduklarını biliyoruz.

Son olarak, kurulum için eve gelen servis elemanlarından makinanın çalıştırılması hakkında yeterli bilgi alın ve mutlaka kullanım talimatlarını okuyun.

3- Garanti Süresi

Beyaz eşyada kanunlar gereği en az 2 yıl garanti sunulmak zorundadır. Ancak bazı firmalar 3 yıl ve üzeri hatta 7 yıl garanti vermektedirler. Ayrıca yeni üretilen çamaşır makinelerindeki motorlar çoğunlukla 10 yıl motor garantisine sahip. Yeni aldığınız makinanın uzun garanti süresinin bulunması tercihinizi etkilemelidir. Ayrıca birçok firma az bir miktar daha ücret ödeyerek 7-10 yıl gibi garanti sürelerine uzatabilmektedir.

Garanti Belgelerinin iyi muhafaza etmeniz herhangi bir arızada ikinci bir sorunla karşılaşmamanız adına önemlidir.

Son olarak; bazı firmalar paralel ithalat adı altında sattıkları ürünlere kendi garantilerini vermektedir. Bu yüzden makinanın üreticisinin marka garantisi altında olup olmadığına da dikkat edin.

4-Üretim Yılı

Diğer taraftan alacağınız çamaşır makinasının üretim yılı da oldukça önemlidir. Çünkü bazı satılamayan ürünler kullanılmaksızın depoda bekletilmekte bu durum ürünleri yıpratabilmektedir. Ayrıca piyasada bazı sorunları düzeltilerek tekrar satışa sunulan ürünler de bulunduğu için alacağınız ürünün üretim yılı daha da önem kazanmaktadır.

Bu yüzden söz konusu markanın web sitesindeki güncel modellere bakıp üretim yılını kontrol edip almalısınız.

5- Devir Sayısı

Devir, bir makinanın fiyatını ve kalitesini ortaya çıkaracak en dikkat etmeniz gereken terimlerin başında gelmektedir.

Devir, çamaşır makinesinin bir dakika içerisinde yapacağı devrin sayısı anlamına gelir. Örneğin makineniz 1400 devir ise, dakikada 1400 kere dönerek çamaşırlarınızı sıkabilir demektir.

Bugün satışta olan çamaşır makinaları 800’den 1600’e kadar değişen devir hızlarına sahip olup ideal değerin 1000 devir olduğu ifade edilmektedir. Tabi devir sayısına göre fiyatlar da değiştiği için belki de bana 1000 devir bile yeter diyebilirsiniz. Ancak çamaşırlarınız daha hızlı kurusun istiyorsanız daha yüksek devirli modellere bakmanız gerekmektedir. Burada dikkat edilecek önemli bir durumda yüksek devir hızına sahip makinalar daha iyi kurutma sağlarlar ama çamaşırlara zarar verme ya da çabuk yıpranmasına sebep olabilirler.  Diğer taraftan yeni nesil akıllı makineler program seçebilme ve farklı devirlerde çamaşır sıkabilme özelliklerine sahipler.

En İyi Bulaşık Makinesi Tavsiyeleri İçin Tıklayın!!!

Hangi TV’yi Almalıyım? En İyi TV Tavsiyeleri

Hangi Klimayı Almalıyım? En İyi Klima Tavsiyeleri

Özetle makinanın devir hızı ne kadar yüksekse çamaşırlarınız da o kadar kısa sürede kurumuş olur.

6- Enerji Tasarrufu

Çamaşır makinesi alırken dikkat edilecek diğer önemli bir husus ise enerji tasarrufu yani elektrik ihtiyacıdır. Enerjiyi (Elektriği) çok tüketen bir model size yüksek faturalar getirecektir. Elektronik cihazlar en yüksek enerji harcayandan en düşüğe doğru A, A+, A++ A+++ gibi enerji sınıflarına ayrılırlar.

En İyi Çamaşır Makinesi Tavsiyeleri
En İyi Çamaşır Makinesi Tavsiyeleri

Yukarıdaki örnekte yer alan etiketten makinenin hangi enerji sınıfında olduğunu anlayabilirsiniz.

2019 yılı Ocak ayı itibariyle elektriğin 1 kW saati(1 kW/h) çeşitli vergiler dahil yaklaşık 0,54 TL yani 54 kuruş olup alacağınız makinenin enerji ihtiyacını bu değere göre yapmalısınız.

Ayrıca kurutmalı çamaşır makinelerinde devir sayısı ne kadar yüksekse kurutma makinesine o kadar az yük düşeceği için daha az enerji sarf edilmiş olur.

Bu nedenle seçiminiz mutlaka A ++ veya üzeri olmalıdır.

7-Yıllık Su Tüketimi

Alacağınız çamaşır makinesinin yıllık su harcaması da su tasarrufu açısından oldukça önemlidir. Bu yüzden seçeceğiniz makineyi mümkün olduğunca az su tüketen sıkma verim sınıfı en az A olanlardan seçmelisiniz.

8-Program Sayısı

Kullanacağınız makinenin programlarını bilmeniz ise hem temizlik hem de tasarruf açısından oldukça önemlidir. Bugün piyasadaki makineler oldukça fonksiyonel birçok özelliğe sahiptir.

Örneğin;

 • Hızlı yıkama,
 • Elde yıkama,
 • Narinleri yıkama,
 • Yıkama erteleme,
 • Süper hızlı yıkama,
 • Kırışıklık azaltmak bekletme,
 • Kot (jean) pantolon programı,
 • Bebek programı,
 • Fitnes programı,
 • Karışık çamaşırları yıkama,
 • Yorgan programı,
 • Buharlı yıkama,
 • Hava ile temizleme,
 • Leke çıkarma,
 • Gömlek programı vs.

Tabi program sayısı arttıkça fiyatında artacağını unutmayın. Bu sebeple kullanmayacağınız programlar için ekstra ücret vermenize gerek olmayacaktır.

En İyi Bulaşık Makinesi Tavsiyeleri İçin Tıklayın!!!

Hangi TV’yi Almalıyım? En İyi TV Tavsiyeleri

Hangi Klimayı Almalıyım? En İyi Klima Tavsiyeleri

9- Çamaşır Makinesi Motor Teknolojileri Nelerdir?

Geleneksel çamaşır makinelerinde motor, kazandan ayrı bir kayış ya da kasnakla birbirine bağlanmış olup böylece kazanın hareketi sağlanmaktadır. Yeni nesil motor teknolojilerinde ise artık fırçasız motor kullanılmakta ve kazan direkt olarak motora bağlanmaktadır. Bu teknoloji sayesinde motorun performansı artar, sürtünmeye bağlı aşınma olmaz, daha sessiz ve daha az enerji (elektrik) harcanır.

Aslında 10 yıl önce Arçelik 5950 model Orbital çamaşır makinelerinde kullanılan bu teknoloji; üçayak döküm kırılmaları gibi ortaya çıkan farklı arızalar sebebiyle üretimden ve satıştan kaldırılmıştı.

Ancak günümüzde bu sorunlar giderilmiş gözüküyor. Kayış ve kasnağı olmayan bu yeni fırçasız motorları her firma Inverter ya da Drive gibi farklı adlarla piyasaya sürmektedir.

Örneğin;

 • LG Direct Drive,
 • Bosh Eco Silence Drive,
 • Samsung Dijital Inverter ya da Quiet Drive
 • Siemens IQ Drive
 • AEG Inverter Motor
 • Electrolux Inverter Motor
 • Miele Profi Eco Motor

piyasada bilinen fırçasız motorlu çamaşır makineleridir.

10- Çamaşır Makinelerinde Diğer Teknolojiler Nelerdir?

a) 6 Motion DD

LG marka çamaşır makinelerinde kullanılan ve 6 ayrı hareketi (Çitileme, filtreleme, hassas çevirme, döndürme, dövme ve çalkalama) yapabilen motor teknolojisidir.

b) Su Jeti

Arçelik ve Beko Çamaşır makinelerinde kullanılan bu teknolojide su tamburun üzerinden çamaşırların üzerine püskürtülür. Böylece enerji ve su tasarrufu sağlanır.

c) Buharla Yıkama (Buhar Jeti)

Buhar kullanarak çamaşırların temizlenmesi sağlanır. Buharla Yıkama 2 çeşittir.

i- Buharlı Tazeleme Fonksiyonu: Kuru temizleme mantığında olduğu gibi su ve deterjan kullanmaksızın yalnızca buhar püskürterek çamaşırların temizlenmesi sağlanır. Zararlı mikroorganizmalar temizlenerek bebek kıyafeti gibi hassas giysilerin hijyenik olması sağlanır.

ii- Buharlı Yıkama: Çamaşır makinesi normal yıkamada iken aynı anda buhar vererek çamaşırların daha derinine nüfuz edilerek temizlenir. Bu özellik Arçelik-Beko, AEG, LG, Miele ve Electrolux gibi markalarda vardır.

d) Samsung Eco Bubble (Köpük Jeneratörü) Teknolojisi

Samsung tarafından geliştirilen Eco Bubble özelliği sayesinde makine, soğuk suda yıkama yapsa bile çok yoğun sabun köpüğü yani sağlayarak çamaşırları oldukça iyi yıkar. Eco Bubble özelliği ile yoğun köpük verilir ve yaklaşık  %20 enerji tasarrufu sağlanır.

Ses konusunda da oldukça iyi bir performans gösteren Samsung Eco Bubble teknolojisi yıkamada yalnızca 52 db, sıkmada ise 74 db ses çıkarıyor.

e) Air Wash Çamaşır Makinesi

Yine Samsung tarafından geliştirilen Air Wash teknolojisi bir çeşit kuru temizleme sistemidir. Bu sayede çamaşırlara su ve deterjan kullanmadan sıcak hava püskürtülür. Çamaşırlar üzerinde hava sürekli olarak döndürülerek yalnızca hava ile kötü koku ve mikroplardan temizlenir. Ancak bu teknolojide lekeler çıkarılamaz.

f) Silver Nano Teknolojisi

Yine Samsung tarafından geliştirilen Silver Nano Teknolojisi sayesinde ise çamaşırlara durulanma sırasında gümüş iyonlar püskürtülerek çamaşırlara nüfuz etmiş kötü koku ve bakteriler yok edilir. Samsung, Silver Nano Teknolojisi sayesinde yıkanan giysilerin tekrar terlense bile uzun bir süre ter kokmayacağını iddia ediyor. İsterseniz bir deneyin.

11- Yıkama Kapasitesi

Çamaşır makinesi tercihinizi belirlerken çamaşır makinesinin yıkama kapasitesini yani makinenin bir defada yıkayabileceği çamaşır ağırlığını da dikkate almalısınız. Genel olarak çamaşır makinelerinin yıkama kapasitesi 5 kg’dan başlıyor. Ancak ideal yıkama kapasitesi 8 kg olarak kabul edilmektedir.

Tabi kapasiteyi belirlerken yalnızca aile birey sayısını değil, çamaşır yıkama sıklığınızı da göz ününde bulundurmalısınız. Eğer geniş bir aile yada sık çamaşır yıkayan bir aileyseniz yüksek, bekar ya da öğrenci iseniz düşük kapasiteli bir çamaşır makinesi doğru tercih olacaktır.

En İyi Bulaşık Makinesi Tavsiyeleri İçin Tıklayın!!!

Hangi TV’yi Almalıyım? En İyi TV Tavsiyeleri

Hangi Klimayı Almalıyım? En İyi Klima Tavsiyeleri

Kaç Kilogramlık Çamaşır Makinesi Almalıyım?

Bunu belirlemek için aşağıdaki hususlara göre tercihte bulunmalısınız:

 • Kaç kişilik bir ailesiniz ve çamaşır yıkama sıklığınız nedir?
 • Çamaşırları günlük mü yoksa toplu mu yıkıyorsunuz?
 • Yorgan, yastık ve battaniye vs. gibi şeyler yıkıyor musunuz?
 • Meslek ve çalışma şartlarınız gereği kıyafetlerinizi sürekli yıkamak zorunda mısınız?
 • Düzenli spor yapıyor musunuz?
 • Küçük çocuklarınız var mı?

Yukardaki soruların cevaplarına göre;

Eğer çok fazla çamaşırı olan ya da çamaşır makinesini yoğun kullanacak ve yorgan, yastık ve battaniye vs. gibi ağır şeyleri yıkayan biriyseniz 12 kg’lık bir makine sizin için uygun olacaktır.

Eğer normal kullanım yapacak bir aileyseniz 8 kg, 9 kg bir makine işinizi rahatlıkla görecektir.

12-Boyut-Tesisat

Alacağınız çamaşır makinesi için evinizde uygun bir alanın (Yükseklik, Genişlik ve Derinlik) ayrılmış olması gerekmektedir. Bu sebeple piyasadaki tüm makinelerin ölçüleri aynı olmadığı için makineyi kuracağınız alanın ölçülerini bilerek bir tercihte bulunmalısınız.

Özenle seçtiğiniz bir makineyi 1 cm alan yüzünden kullanamamayı inanın istemezsiniz. Ayrıca elektrik ve su tesisatları ile su giderini ve kapaklarını da kontrol etmeniz yararınıza olacaktır.

Şunu da unutmayın! Makinelerinin yıkama kapasitelerinin artması ile ebatları da artmaz. Örneğin 12 kg kapasiteli bir makine ile 5 kg kapasiteli makine aynı boyutlarda olduğu için telaş yapmanıza gerek yok.

13-Çift Su Girişli Çamaşır Makinesine Gerek Var mı?

Çift su girişli makinede hem soğuk hem de sıcak su girişi kullanılmaktadır. Piyasada çift su girişli makine sınırlı olsa da eğer bu özelliğe sahip bir makinanız ve tesisatınız var ise elektrik tasarrufu yapıp çamaşırlarınızın daha hızlı yıkanmasını sağlayabilirsiniz.

Zaten tesisatınızda sıcak su girişi yok ise gereksiz yere fazla para vermenize hiç gerek kalmayacaktır. Eğer makinada çift su girişi varsa her ikisine de soğuk su bağlamadan önce satıcıya sormanız faydalı olacaktır.

14-Gürültü

Aslında oldukça önemli olan bir diğer konu ise çamaşır makinesinin sesidir. Sizi ve komşularınızı rahatsız etmeyecek modeller tercih etmeniz herkesin faydasına olacaktır.

Bir çamaşır makinesinin yıkama ve sıkma gürültü değerleri farklıdır ve en yüksek gürültü sıkma sırasında çıkar. İdeal gürültü oranları çalışma sesi için 40-50 db, son sıkma sesi içinse 70 db (saç kurutma makinesinin veya elektrik süpürge sesi kadar) olarak kabul edilmekte olup bu makineler süper sessiz makineler olarak adlandırılmaktadır.

15- Genel Olarak Çamaşır Makinelerinde Arızalar Nelerdir?

 • Su sızdırma ya da altından su gelmesi,
 • Beyin kartı çipinin bozulması ya da yanması,
 • Programların uygulanamaması,
 • Dengesiz veya fazla çamaşır yüklenmesi sebebiyle tamburunun bozulması, bilyelerin dağılması,
 • Yoğun sıkma sırasında yüksek ses çıkartması ve hareket etmesi,
 • Çok fazla titreşim olması,
 • Sürekli nemli ortamda olduğu için ön panelinin, alt saçlarının çürümesi veya kararması
 • Giysileri düzgün yıkayamaması, aşırı yıpratması ya da parçalaması
 • Motorunun bozulması

16-Kurutmalı Çamaşır Makinesi Almalı mıyım?

Evde ya da balkonda yer olmadığından, kışın kurutmanın zor olması, kıyafet veya zaman yetersizliği, evde bebeğin bulunması, balkonda çamaşırların tozlanması gibi birçok sebepten dolayı bugün çok fazla insan kurutmalı çamaşır makinesini tercih etmektedir.

Combo diye de tabir edilen combo çamaşır makinesi nedir, en iyi kurutmalı çamaşır makinesi hangisiya da çamaşır kurutma makinesi tavsiyesi nelerdir derseniz şöyle ifade edelim:

Çamaşır kurutma makineleri 2 çeşittir.

1-Combo tipi hem çamaşır yıkayan hem de kurutma yapan makineler

2- Sadece kurutma yapan makineler

Diğer taraftan çamaşır kurutma makinelerinin çok yüksek elektrik faturasına ve çamaşırların küçülmesine sebep olmaları sıklıkla görülen durumlardır. Ayrıca bu makineler çamaşırı kuruttuktan sonra nemle birlikte kötü koku bırakabiliyor.

Combo çamaşır makineleri genelde 7 kg yıkama-4 kg kurutma ya da 9 kg yıkama-6 kg kurutma kapasitesinde oluyor. Bu yüzden çamaşır yıkama planınızı iyi yapmalısınız.

Genel olarak; en iyi kurutmalı çamaşır makinesinin hem yıkama hem de kurutması birlikte olan makineler olduğunu ifade etmemiz gerek. Fakat yeterli balkon yoksa ya da balkonda çamaşırlar tozlanıyorsa, kışın kurutmanız zorsa, kıyafet veya zamanınız yetersizse vs. kurutmalı çamaşır makinesi düşünebilirsiniz. Ancak kurutma makineli çamaşır makinelerinin biraz pahalı olduğunu unutmayın.

En İyi Bulaşık Makinesi Tavsiyeleri İçin Tıklayın!!!

Hangi Klimayı Almalıyım? En İyi Klima Tavsiyeleri

Hangi TV’yi Almalıyım? En İyi TV Tavsiyeleri

Peki, en iyi kurutma makinesi tavsiyesi nedir? En iyi kurutmalı çamaşır makinesi hangisidir?

Aşağıda yer verdiğimiz modellerden özellikle Miele, Bosch ve Siemens’in kurutmalı çamaşır makinelerinin oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca bu makinelerin internet alışveriş sitelerinden alınan yanındaki güncel fiyatlara sahip olduğunu lütfen kontrol edin!

En İyi Çamaşır Makinesi Markası Hangisi, Hangi Marka Çamaşır Makinesi Almalıyım? Çok yakında sayfamız güncellenecektir!!!

1-Bosch WAY28862TR

 • Fiyat: 5770 TL – OCAK 2019
 • 9 kg çamaşır kapasitesi
 • 1400 Devir
 • 10 Yıl motor garantisi
 • i-Dos özelliği
 • EcoSilence Drive özelliği
 • Tambur Hacmi:63 Litre
 • Yıkama Ses Seviyesi 48 db, Sıkma Ses Seviyesi 72 db
 • A+++ enerji sınıfı

2-Siemens WM12T480TR

 • Fiyat: 2200 TL – OCAK 2019
 • 9 kg çamaşır kapasitesi
 • 1200 Devir
 • 10 Yıl motor garantisi
 • A+++ enerji sınıfı yıllık 152 kWh
 • 51-75 dB ses seviyesi
 • Tambur Hacmi:63 Litre

3- Samsung WW90K5410UW/AH

samsung-ww90k5410uw
samsung-ww90k5410uw

Samsung WW90K5410UW/AH

 • Fiyat: 2929 TL – OCAK 2019
 • 9 kg çamaşır kapasitesi
 • 1400 Devir
 • 10 Yıl motor garantisi
 • Eco Bubble özelliği
 • Smart Check (Akıllı Kontrol) otomatik hata izleme sistemi
 • Eco Drum Clean ile kazan temizliği
 • Yıkama Ses Seviyesi 52 db, Sıkma Ses Seviyesi 74 db
 • A+++ enerji sınıfı Yıllık enerji tüketimi 151 kWh
 • Yorgan ve battaniye yıkayabilme
 • Yıpranma ve tüylenme yapmaz.

4- Profilo CMG140DTR

 • Fiyat: 2200 TL – OCAK 2019
 • 9 kg çamaşır kapasitesi
 • 1400 Devir
 • 10 Yıl motor garantisi
 • A+++enerji sınıfı yıllık 152 kWh
 • 49-75 dB ses seviyesi
 • 63 Litre su tüketimi

5-LG FH4U2VFNP3

 • Fiyat: 2570 TL – OCAK 2019
 • 9 kg çamaşır kapasitesi
 • 1400 Devir
 • 10 Yıl motor garantisi
 • TurboWash özelliği
 • 6 motion Direct Drive
 • NFC teknolojisi
 • Yük Sensörü
 • 50 Litre su tüketimi
 • A+++enerji sınıfı
 • 58-72 dB ses seviyesi
 • 63 Litre su tüketimi

6-Bosch WAT28480TR

 • Fiyat:2630 TL -OCAK 2019
 • 9 kg çamaşır kapasitesi
 • 1400 Devir
 • 10 Yıl motor garantisi
 • VarioPerfect özelliği
 • EcoPerfect özelliği
 • 49-75 dB ses seviyesi
 • 16 yıkama programı seçeneği
 • A+++enerji sınıfı
 • 58-72 dB ses seviyesi

7-Samsung WF90F5E0W2W/AH

 • Fiyat:2550 TL -OCAK 2019
 • 9 kg çamaşır kapasitesi
 • 1200 Devir
 • 10 Yıl da motor garantisi
 • Eco Bubble özelliği
 • Yıkama Ses Seviyesi 62 db, Sıkma Ses Seviyesi 76 db
 • A+++ enerji sınıfı Yıllık enerji tüketimi 175 kWh

8-Indesit IWD 71252 C ECO EU

 • Fiyat:1390 TL – OCAK 2019
 • 7 kg çamaşır kapasitesi
 • 1200 Devir
 • 10 Yıl da motor garantisi
 • 16 yıkama program seçeneği
 • A++ enerji sınıfı
 • Uygun fiyat

9-Finlux Klasik 5080M

 • Fiyat:1029 TL -OCAK 2019
 • 5 kg çamaşır kapasitesi
 • 800 Devir
 • 10 Yıl motor garantisi
 • 15 yıkama program seçeneği
 • A+ enerji sınıfı
 • Uygun fiyat

En İyi Kurutmalı Çamaşır Makinesi Hangisi 2020

1-LG FHOC9CDHK7 + F70E1UDNK1

 • Fiyat: 9700 TL-OCAK 2019
 • 17 kg çamaşır kapasitesi
 • 10 kg Kurutma kapasitesi
 • 1400 Devir
 • 10 Yıl motor garantisi
 • 6 Motion DD teknolojisi
 • TurboWash özelliği
 • 50 Litre su tüketimi
 • A+++enerji sınıfı
 • 58-72 dB ses seviyesi

2-Arçelik 8145 YK

 • Fiyat: 3099TL -OCAK 2019
 • 8 kg çamaşır kapasitesi
 • 5 kg kurutma kapasitesi
 • 1400 Devir
 • 10 Yıl motor garantisi
 • 15 yıkama program seçeneği
 • Yıkama Ses Seviyesi 64 db, Sıkma Ses Seviyesi 77 db
 • A enerji sınıfı
 • Uygun fiyat

3-LG FH4A8FDHK4N

 • Fiyat: 4699TL – OCAK 2019
 • 9 kg çamaşır kapasitesi
 • 6 kg kurutma kapasitesi
 • 1400 Devir
 • 10 Yıl motor garantisi
 • A+++ enerji sınıfı
 • Uygun fiyat

4-Electrolux EWW1698MDW

 • Fiyat: 4499TL -OCAK 2019
 • 9 kg çamaşır kapasitesi
 • 6 kg kurutma kapasitesi
 • 1600 Devir
 • 10 Yıl motor garantisi
 • Yıkama Ses Seviyesi 51 db, Sıkma Ses Seviyesi 77 db
 • A enerji sınıfı
 • Uygun fiyat

5-Samsung WD70J5410AW

 • Fiyat: 2723TL- OCAK 2019
 • 7 kg çamaşır kapasitesi
 • 5 kg kurutma kapasitesi
 • 1400 Devir
 • Yıkama Ses Seviyesi 54 db, Sıkma Ses Seviyesi 73 db
 • 10 Yıl motor garantisi
 • Düşük Gürültü
 • AH enerji sınıfı
 • Uygun fiyat

6-Hotpoint Ariston FDG 9620MB TK

 • Fiyat: 2459TL -OCAK 2019
 • 9 kg çamaşır kapasitesi
 • 6 kg kurutma kapasitesi
 • 1200 Devir
 • 10 Yıl motor garantisi
 • Yıka+Kurut
 • 4 adet kurutma programı
 • A enerji sınıfı
 • Uygun fiyat

En İyi Bulaşık Makinesi Tavsiyeleri İçin Tıklayın!!!

Hangi TV’yi Almalıyım? En İyi TV Tavsiyeleri

Hangi Klimayı Almalıyım? En İyi Klima Tavsiyeleri

ÇOK BİLGE

4 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir