Karşıyaka Satılık Daire Fiyatları 246 Bin 301 TL’den Başlıyor!

İzmir Körfezi’nin kuzey kıyısında bulunan Karşıyaka ilçesi, hareketli yaşamı ve ulaşım kolaylığı ile öne çıkıyor.

Aynı zamanda şehrin en kalabalık beşinci ilçesi olan Karşıyaka’ya, İzmir’in hemen hemen her yerinden kara, deniz yolu, demir yolu ile kolaylıkla ulaşım sağlanıyor. Bölgenin dikkat çeken ilçeleri arasında yer alan Karşıyaka; büyük çarşısı, sahili ve ulaşım olanakları ile adından söz ettiriyor. Deniz kıyısında olan ilçelerden Karşıyaka’da yatırım, ulaşım ve kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızla devam ediyor. İzmir’in gayrimenkul sektörü için önemli bir yere sahip olan Karşıyaka’nın emlak prim değeri yükseliyor. Satılık ve kiralık daire alternatiflerinin fazla olduğu ilçede, markalı konut projeleri artış gösteriyor. Peki Karşıyaka satılık daire fiyatları ne kadar? Karşıyaka’da satılık konut fiyatları son bir yılda ne kadar artış gösterdi? Karşıyaka’nın konutta kazandıran ilçesi hangisi? İşte Karşıyaka konut piyasasına dair önemli bilgiler…

Karşıyaka satılık daire fiyatları 246 bin 301 TL’den başlıyor!

İzmir’in gözde ilçesi Karşıyaka’da emlak fiyatları yakından takip ediliyor. Zingat.com Bölge Raporu 2018 Haziran ayı verilerine göre, Karşıyaka’da son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 2.06 artış gösterdi. Karşıyaka ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 3 bin 284 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 19 yıl olarak hesaplanıyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda, Karşıyaka satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, 246 bin 301 TL ile 410 bin 500 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı ise 328 bin 401 TL olarak gösteriliyor.

Karşıyaka kiralık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Karşıyaka kiralık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için, en düşük 1.081, en yüksek 1.801 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 1.441 TL olarak belirtiliyor.

Karşıyaka’nın konutta kazandıran mahallesi: Atakent

Karşıyaka’nın satılık konut fiyatında en yüksek aylık artış oranına sahip mahallesi Atakent oldu. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Atakent satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 2 artış gösterdi. Atakent Mahallesi’nde ortalama konut metrekare fiyatları 3 bin 856 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 21 yıl olarak hesaplanıyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Atakent’te satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 289 bin 208 TL ile 482 bin TL arasında değişiyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir