Bu site, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Site, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir.

İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, bu site “uyar ve kaldır” prensibini benimsemiştir.

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, iletişim sayfasından bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler siteden kaldırılacaktır.

Tüm bu hususlar yorumlar içinde geçerlidir. Sitede bulunan her yorum kontrolden geçmesine rağmen yorumu yazanların kendi şahsi görüşleridir ve tüm sorumlulukları yorumu yazan kişiye aittir. Ancak kişi veya kuruma bir saldırı söz konusu ise iletişime geçildiği takdirde yorum kalıcı olarak silinecektir.

KULLANIM KOŞULLARI VE GİZLİLİK POLİTİKASI

cokbilge.com alan adı ile yayın yapan bu siteyi direkt veya dolaylı olarak ziyaret etmek ve içeriğinden faydalanmakla, bu sitenin kullanılmasına ilişkin koşulları, gizlilik politikasını ve site ile ilgili tüm kanunları, yönetmelikleri ve sair mevzuatı açıkça kabul etmiş sayılırsınız.

Tanımlar

Bu site ve cokbilge.com: www.cokbilge.com alan adıyla yayın yapan web sitesini ve bu web sitesinin sahibini ve/veya sahiplerini ifade eder.

Kullanıcı: Bu siteyi direkt ve/veya dolaylı olarak ziyaret eden üye veya ziyaretçi konumundaki kişiyi ifade eder.

Site İçeriği: Bu sitede yer alan tüm bilgi, yazı, görsel, işitsel mesaj, video, tasarım, isim, logo, marka, veri, kod ve diğer tüm bilgi ve materyalleri ifade eder.

Yazar ve Yazarlar: Site içeriğinin oluşmasını sağlayan veya site içeriğinin oluşmasına katkıda bulunan 3. şahısları ifade eder.

Gizlilik ve Kullanım Koşulları

Cokbilge.com’u ziyaret ettiğinizde, ziyaretinize ait genel nitelikte, kişisel olmayan bazı bilgiler toplanıp kaydedilebilir. Bu bilgiler içinde, ziyaretinizin zamanı ve süresi, sitede izlenen sayfalar ve bizim sitemize gelmeden hemen önce ziyaret edilen sitenin bilgisi de bulunabilir. Bu bilgiler sadece, site aktivitesini ölçmek ve sitemizi geliştirecek fikirler üretebilmek için kullanılır. Sitemiz tüm ziyaretçilerin kullanımına açık olmakla birlikte, sadece üyelerin izlemesine ve katılımına açık bazı bölümler de içermektedir. Bu bölümleri kullanabilmek için bazı durumlarda üye girişi yapmanız gerekebilir.

Site İçeriği ve Diğer Site Linkleri

Cokbilge.com’un sunduğu site içeriğinin bazı bölümleri yazarlar tarafından sağlanmaktadır. Site içeriğinde belirtilen düşünce, tavsiye, hizmet, öneri ve diğer içeriğin sağlayıcısı yazar ve yazarlar gibi 3. şahıslar olduğu durumlarda, cokbilge.com bu bilgilerin bütünlüğünden, kullanışlılığından ve doğruluğundan hiç bir koşul altında sorumlu değildir.

Ayrıca, bu sitede diğer sitelerin linkleri (dış bağlantılar) bulunabilir. Cokbilge.com, bu web sitelerinin gizlilik uygulamaları, içerikleri ya da üçüncü tarafların gizlilik politikaları ve uygulamalarından sorumlu değildir.

Kişisel Bilgiler ve Bilgilerin Korunumu

Cokbilge.com, üye ve ziyaretçilerin katılımıyla zenginleşerek, paylaşımcı ve katılımcı bir internet sitesi olmayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda sizleri tanımak ve tercihlerinizi takip etmek amacıyla, sitemize üye olurken kendinize ve ilgi alanlarınıza dair kişisel bilgileri bizimle paylaşmanız istenebilir. İstediğiniz takdirde onay vererek bizimle paylaşacağınız bu bilgiler, başka hiçbir kişi, kurum ya da şirketle yasal gereklilikler haricinde paylaşılmayacak, sadece ilgi alanlarınıza yönelik haber ve etkinlikler sunmak, sizi sitemizdeki yeniliklerden ve etkinliklerden haberdar etmek için kullanılacaktır.

Kişisel bilgilerinizi bizimle paylaşmak ve sitemize üye olmak, sizin istek ve onayınızla gerçekleşecektir. İstediğiniz takdirde, sitedeki bilgilerinizi güncelleyebilir, e-posta iletişim onaylarınızı iptal edebilirsiniz. Sizden bilgi talep ettiğimiz her durumda, zorunlu olarak vermenizi istediğimiz bilgileri açık bir şekilde tanımlayarak, bu bilgileri değiştirme ve iptal etme hakkını size tanıyacak ve ne şekilde kullanılacağı hakkında bilgi vereceğiz. Yasaların men ettiği durumlar haricinde ve kayıt esnasında belirtmediğiniz takdirde isim veya adresiniz diğer organizasyonlarla paylaşılmayacaktır. Üçüncü bir tarafın kimliğinizin ifşasını talep eden bir mahkeme celbi veya diğer bir yasal evrakla başvurması halinde, dosyalarımızda yer alan en son adresinizi kullanarak durumu size bildirmek için makul bütün çabalar gösterilecektir.

Bu durumda, kayıtlarda bulunan irtibat bilgilerinizin güncel olmamasından veya başka şekillerde size bildirimde bulunulamayacak durumda olmamızdan cokbilge.com sorumlu olmayacaktır. Cokbilge.com, kamu güvenliğinden sorumlu resmi makamlarla talepleri halinde kişisel bilgilerinizi paylaşma hakkını daima saklı tutar.

Değişiklik Hakları

Cokbilge.com, gelişen şartlar dahilinde herhangi bir zamanda kullanım koşulları ve gizlilik politikasında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Cokbilge.com herhangi bir zamanda ve kullanıcıya haber vermeksizin kullanım şartlarında ve gizlilik politikasında çeşitli düzenlemeler yapabilir. Bu düzenlemeler, eklemeler, değişiklikler ya da iptallerin takibi tamamen kullanıcının sorumluluğundadır. Kullanıcı, cokbilge.com’u kullanmakla bu olası değişiklikleri ve düzenlemeleri de kabul etmiş sayılır.

Kullanıcı İlişkileri

Cokbilge.com, herhangi bir etkinliğin başarısızlığı, hatası, iptali veya gecikmesi, iletişim kesintisi, bilgisayar virüsü sonucu oluşan herhangi bir zarar veya ziyandan dolayı sorumluluk kabul etmez. Kullanıcı, cokbilge.com’un diğer kullanıcılarının usulsüz ve saldırgan davranışları, hakaretleri konusunda sorumlu tutulamayacağını kabul eder. Cokbilge.com, genel ahlak ve toplum kurallarına uygun davranmayan kullanıcıların üyeliklerini iptal etme hakkını saklı tutmakla birlikte, bu tür ilişkilerinden meydana gelebilecek zarardan Kullanıcının kendisi sorumludur.

Fikri Mülkiyet Hakları

Cokbilge.com, bazıları kendine, bazıları ise 3.şahıslara ait telif hakkına konu olabilecek türden site içeriği barındırmaktadır. Cokbilge.com, bu içerik, bilgi ve materyallerle ilgili eser/derleme olarak telif haklarına sahiptir. Kullanıcı sadece kişisel kullanım için kopya hakkına sahip olduğunu kabul eder ve Cokbilge.com’un yazılı izni olmadan içerik ve materyallerde değişiklik yapamaz, kopyalayamaz, çoğaltamaz, yayınlayamaz, satamaz ve yasal olmayan şekilde kullanılmasına yardım edemez. Aynı zamanda Kullanıcı cokbilge.com’un çalışmasına müdahale etmek veya müdahaleye teşebbüs etmek amacıyla herhangi bir alet, yazılım veya yöntem kullanmayacağını da kabul etmektedir. Kullanıcı bu siteyi kullanmakla site ile ilgili herhangi bir uyuşmazlık çıkması halinde bu uyuşmazlığın Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına tabi olacağını ve bu kanunlara göre çözümleneceğini kabul eder. Kullanıcı Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası içeriğinin güncelliğini takip etmekle yükümlüdür. Cokbilge.com kullanıcıya haber vermeksizin Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası içeriğinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Cokbilge.com